konin facebook

Aktualności

30-01-2018

Nagrodzą uczniów z pomysłem na biznes

Rusza czwarta edycja konkursu pod nazwą Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości.

czytaj więcej
14-11-2018

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy?

"Jak zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy w sieci?" - to tytuł szkolenia, które odbędzie się 29 listopada w sali bankietowej Factoria.

czytaj więcej
01-10-2018

Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki po raz czwarty

W piątek (28 września) w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Wityng w Mikorzynie odbyło się czwarte już Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki. Uczestnikami byli nie tylko przedsiębiorcy z Konina, ale całej aglomeracji konińskiej, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, a także instytucji otoczenia biznesu.

czytaj więcej
06-02-2018

Złote Konie rozdane

Dwudziesta pierwsza edycja Gali Konińskiego Biznesu za nami. Tegoroczna uroczystość odbyła się w miniony piątek, w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Tam podsumowano najważniejsze dokonania miasta w roku 2017, zaprezentowano możliwości rozwojowe Konina na najbliższe lata oraz wyróżniono konińskich przedsiębiorców.

czytaj więcej
04-12-2018

Grunty Konina na medal!

Konin może pochwalić się najlepszymi terenami inwestycyjnymi. Nasze miasto zostało docenione przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, która co dwa lata przyznaje statuetkę Grunt na Medal. Po raz pierwszy w historii trafiła ona do nas. 4 grudnia w Warszawie odebrał ją prezydent Piotr Korytkowski w towarzystwie Romana Karbowego, kierownika Wydziału Obsługi Inwestora.

czytaj więcej
14-03-2018

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu wspólnie z Biurem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej przy współpracy z Prezydentem Miasta Konina Józefem Nowickim zaprasza na bezpłatne szkolenie pod tytułem "Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na lata 2014-2020".

czytaj więcej
14-08-2018

Iran EXPO 2018

Przed nami Targi Potencjału Eksportowego Islamskiej Republiki Iranu Iran Expo 2018. Wydarzenie odbędzie już już po raz trzeci i przyciągnie zainteresowanych z całego świata. Tegoroczne targi już 20-23 października w Teheranie.

czytaj więcej
14-11-2017

Asertywność i komunikacja w obsłudze klienta - szkolenie dla konińskich przedsiębiorców

Rola standardów w budowaniu profesjonalnej obsługi klienta, typologia klientów, oraz typowe błędy w komunikacji z klientem - to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszane podczas szkolenia na temat "Asertywność i komunikacja w obsłudze klienta".

czytaj więcej
07-08-2017

Nowe kwalifikacje - nowy start! Cykl szkoleń dla bezrobotnych

Kolejna ciekawa oferta szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wszystko w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowanego do osób, które zamieszkują obszar powiatu kolskiego, konińskiego, turkowskiego oraz miasto Konin i pozostają bezrobotne z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż pół roku przed przystąpieniem do projektu.

czytaj więcej
29-03-2018

JEREMIE 2 zaczyna misję. Preferencyjne poręczenia kredytowe dla wielkopolskich przedsiębiorców właśnie wystartowały

20 marca 2018 roku – w obecności Macieja Sytka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego na podstawie Umowy o Finansowanie Funduszu Funduszy zawartej z Województwem Wielkopolskim – Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego będący Menadżerem Funduszu Funduszy podpisał umowę z Krzysztofem Dylikowskim, Prezesem Zarządu Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., który z kolei jest Pośrednikiem Finansowym. Umowa ta jest pierwszą dotyczącą wdrażania Instrumentu Finansowego Poręczenie w ramach projektu JEREMIE 2 współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 (WRPO).

czytaj więcej