konin facebook

Aktualności

13-10-2017

Otwierasz własną firmę? Zapytaj się o dofinansowanie

Już 24 października odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące funduszy europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

czytaj więcej
21-12-2017

Biuletyn Informacji Gospodarczej Miasta Konina - zapraszamy do lektury

Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu kolejne wydanie Biuletynu Informacji Gospodarczej Miasta Konina, publikacji powstałej w ramach realizowanego przez Miasto Konin Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017-2019.

czytaj więcej
30-10-2018

Jak zbudować wizerunek swojej firmy?

Prezydent Miasta Konina zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników na bezpłatne szkolenie pod nazwą "Budowanie wizerunku firmy na rynku". Szkolenie odbędzie się już 13 listopada w sali ratuszowej.

czytaj więcej
21-06-2018

Podpowiedzą, jak uzyskać dotację na rozwój firmy

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza firmy z Konina i okolic na bezpłatne spotkanie dla przedsiębiorców, podczas którego dowiedzą się jak uzyskać dotację na rozwój firmy. Spotkanie odbędzie się 3 lipca w Koninie, w Hotelu Kresowianka, przy ul. Kolskiej 55A.

czytaj więcej
01-03-2018

MTBS z Rubinowym Hitem

Gala „Gospodarczo-Samorządowy HIT 2017”, za nami. Podczas uroczystości Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie odebrało prestiżową nagrodę RUBINOWY HIT 2017. Nagroda została przyznana za budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Piłsudskiego w Koninie – budynek 1 i 2.

czytaj więcej
22-09-2017

Jak ożywić konińską Starówkę?

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 r. zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
19-01-2018

Pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie

PKP S.A. wspólnie z Miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. podpisała trójstronny list intencyjny o wzajemnej współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego zlokalizowanego w Koninie. Kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

czytaj więcej
08-12-2017

Asertywność w komunikacji z klientem

Kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców za nami. Tym razem uczyli się oni, jak być asertywnym w komunikacji z klientem. Szkolenie odbyło się dziś w konińskim ratuszu.

czytaj więcej
29-03-2018

Śniadanie Biznesowe dla przedsiębiorców

Już w piątek 6 kwietnia przedsiębiorcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w Śniadaniu Biznesowym - Nowe dotacje dla firm.

czytaj więcej
08-08-2018

O aktywizacji społecznej i gospodarczej obszaru rewitalizacji

Prezydent Miasta Konina zaprasza przedsiębiorców, organizacje pozarządowe, młodzież akademicką i wszystkich mieszkańców Konina na cykl spotkań dotyczących aktywizacji społecznej i gospodarczej obszaru rewitalizacji „Starówka”.

czytaj więcej