konin facebook

Aktualności

28-11-2017

VIII Posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. Gospodarczych

W czwartek (23 listopada) odbyło się VIII posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Konina. Tym razem tematami posiedzenia rady były „Szanse i zagrożenia w rozwoju energetyki opartej na węglu brunatnym w Polsce” (prof. dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz) oraz „Budowa ciepłowni na bazie złoża geotermalnego w Koninie” (Stanisław Jarecki Prezes MPEC sp. z o.o.).

czytaj więcej
14-09-2017

Bezpłatne warsztaty z zasad udzielania pożyczek JESSICA 2

Prezydent Miasta Konina oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących zasad udzielania pożyczek JESSICA 2, przeznaczonych na finansowanie projektów z zakresu rewitalizacji obszarów problemowych Wielkopolski oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

czytaj więcej
25-10-2017

Zamówienia publiczne dla wykonawców

Już 7 listopada konińscy przedsiębiorcy i ich pracownicy będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu pod nazwą "Zamówienia publiczne dla wykonawców".

czytaj więcej
19-04-2018

Przedsiębiorcą być – szkolenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jakie są zasady rozliczania podatku VAT? Komu się opłaca i dla kogo podatek VAT jest obowiązkowy? JPK czym jest i jak wywiązać się z nowych obowiązków? Jakie są plusy i minusy różnych form opodatkowania? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas bezpłatnego szkolenia „Przedsiębiorcą być".

czytaj więcej
15-11-2017

Finał III edycji kampanii informacyjno-promocyjnej

15 listopada zakończyła się III edycja kampanii informacyjno-promocyjnej "Być przedsiębiorcą!" zorganizowana przez Wydział Rozwoju Gospodarczego w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017 - 2019. W kampanii udział wzięli uczniowie konińskich szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej
13-06-2018

Ochrona danych osobowych w przedsiębiorstwie

Kto i kiedy ma obowiązek stosować przepisy RODO? Jak, kiedy i w jakich sytuacjach „przetwarzamy dane osobowe”? Jak dostosować politykę bezpieczeństwa do RODO? Jaka jest odpowiedzialność związana z przetwarzaniem danych osobowych? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas bezpłatnego szkolenia z ochrony danych osobowych.

czytaj więcej
16-10-2017

Nowy inwestor na Międzylesiu

Laser-Stal – to firma, która jako pierwsza zainwestowała na terenach Konin-Międzylesie. Przedsiębiorstwo istnieje w Koninie od siedmiu lat. Dotychczas działało na terenach konińskiej huty. W tym roku jednak zainwestowało we własną siedzibę i rozwój.

czytaj więcej
12-07-2017

Przedsiębiorcą być - zapraszamy na szkolenie

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie informuje, że już 21 lipca od godziny 10.00 do godziny 14.00 w Sali Sesyjnej w Ratuszu przy ul. Wiosny Ludów 6 w Koninie odbędzie się bezpłatne szkolenie pod nazwą „Być przedsiębiorcą”.

czytaj więcej
14-05-2018

Wielkopolski Fundusz Rozwoju zaprasza do udziału w wizycie gospodarczej do Gruzji

Wyjazd odbędzie się w dniach 14-20.06.2018 r., wylot z Warszawy.

czytaj więcej