konin facebook

Aktualności

31-07-2018

II wizyta gospodarcza do Gruzji

Zapraszamy do udziału w II wizycie gospodarczej do Gruzji

czytaj więcej
06-09-2017

Tydzień przedsiębiorcy z ZUS-em

Już od 11 do 15 września konińscy przedsiębiorcy oraz właściciele firm będą mogli wziąć udział w wykładach i spotkaniach zorganizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko w ramach ogólnopolskiego Tygodnia przedsiębiorcy.

czytaj więcej
16-10-2017

Zakładasz firmę? Zgłoś się po dotację na start!

Nawet dwadzieścia trzy tysiące złotych dofinansowania na założenie własnej działalności gospodarczej można uzyskać w ramach projektu, do którego rekrutują pracownicy Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

czytaj więcej
25-04-2018

W Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu poznają tereny inwestycyjne Konina

Wydział Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie rozpoczął kampanię promocyjną terenów inwestycyjnych miasta. Od 1 maja do końca lipca mobilne reklamy będzie można spotkać na ulicach Łodzi, Wrocławia i Poznania.

czytaj więcej
26-04-2018

Konstytucja biznesu zmienia dotychczasowe przepisy

Z dniem 30 kwietnia br. wchodzi w życie Konstytucja Biznesu - jest to pakiet 5 ustaw zmieniających polską rzeczywistość biznesową. Nowe przepisy mają na celu przede wszystkim budowanie partnerskich relacji między przedsiębiorcami a urzędnikami oraz uproszczenie procedur założenia jak i prowadzenia firmy w Polsce.

czytaj więcej
03-12-2018

IX Forum Atrakcyjności Inwestycyjnej

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu zaprasza do udziału w IX Forum Atrakcyjności Inwestycyjnej pn. „Pozyskiwanie inwestorów na Bliskim Wschodzie. Promocja projektów inwestycyjnych wielkopolskich JST podczas Annual Investment Meeting AIM Dubai 2019”, które odbędzie się 11 grudnia 2017 r. o godz. 9:00 w siedzibie Urzędu.

czytaj więcej
22-02-2018

Prezydent Miasta Konina zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników na bezpłatne szkolenie pn. „Prawo Pracy”

Szkolenie z szerokiego zakresu Prawa pracy odbędzie się 8 marca 2018 w Sali Sesyjnej w Ratuszu przy ul. Wiosny Ludów 6, w godzinach 9-15.

czytaj więcej
06-11-2017

Ruszyła Akademia Młodej Przedsiębiorczości

Po raz piąty ruszyła Akademia Młodej Przedsiębiorczości, której założeniem jest zorganizowanie szkoleń i wizyt studyjnych pozwalających nabyć praktyczne umiejętności zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej
31-03-2017

Targi Spożywcze w Koninie

Prezydent Miasta Konina serdecznie zaprasza na III Konińskie Targi Przedsiębiorczości, których tematem przewodnim będzie Przemysł Spożywczy.

czytaj więcej
10-04-2017

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości już za nami

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim Przemysł Spożywczy już za nami. Targi odbyły się 8 kwietnia. W tegorocznych targach udział wzięło ponad 50 wystawców z branży spożywczej, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Wakefield z Wielkiej Brytanii, Dobele z Łotwy oraz Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej