konin facebook

Aktualności

31-03-2017

Targi Spożywcze w Koninie

Prezydent Miasta Konina serdecznie zaprasza na III Konińskie Targi Przedsiębiorczości, których tematem przewodnim będzie Przemysł Spożywczy.

czytaj więcej
10-04-2017

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości już za nami

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim Przemysł Spożywczy już za nami. Targi odbyły się 8 kwietnia. W tegorocznych targach udział wzięło ponad 50 wystawców z branży spożywczej, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Wakefield z Wielkiej Brytanii, Dobele z Łotwy oraz Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej
24-04-2017

Wsparcie dla osób bezrobotnych

Fundacja Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu w partnerstwie z Ośrodkiem Doradztwa Biznesowego Jarosława Napierały realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Outplacement w województwie wielkopolskim”.

czytaj więcej
19-07-2017

Wyburzą budynki przy Janowskiej

Urząd Miejski w Koninie przymierza się do wyburzenia budynków pokopalnianych znajdujących się przy ulicy Janowskiej (obręb Mieczysławów). W tym celu ogłoszono zapytanie ofertowe. Wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do końca lipca.

czytaj więcej
04-07-2018

Ulga na start

Przedsiębiorco, chcesz skorzystać z „ulgi na start”? Zrób to świadomie. Pamiętaj, że masz wybór. Korzystając z ulgi przez sześć miesięcy nie zapłacisz składek na ubezpieczenie społeczne, ale w tym czasie nie będziesz też miał prawa do zasiłku chorobowego, a na Twoim koncie emerytalnym nie odłoży się ani złotówka. Podejmij decyzję świadomie.

czytaj więcej
13-11-2017

KIG o rewitalizacji Starówki

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 roku zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
09-03-2018

Szkolenie z prawa pracy za nami.

8 marca odbyło się bezpłatne szkolenie z prawa pracy dla przedsiębiorców i ich pracowników.

czytaj więcej
02-11-2017

Rusza budowa łącznika

Rusza budowa łącznika od ulicy Przemysłowej do Kleczewskiej. Inwestycja o tyle ważna, gdyż skomunikuje tereny inwestycyjne w Międzylesiu.

czytaj więcej
08-08-2018

ZUS przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy

Przedsiębiorco, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o dofinansowanie do projektów poprawiających warunki pracy. Na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy przeznaczone jest 50 mln zł. Wnioski do ZUS można składać do 23 sierpnia br. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania jest zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa i liczbę zatrudnionych w nim osób.

czytaj więcej
15-10-2018

Forum Młodych Przedsiębiorców przed nami

Przed nami Forum Młodych Przedsiębiorców. Tegoroczna impreza odbędzie się 24 października w Centrum Kreatywności Targowa - Warszawa, szczegółowe informacje w poniższym linku.

czytaj więcej