konin facebook

Aktualności

10-04-2017

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości już za nami

III Konińskie Targi Przedsiębiorczości pod hasłem przewodnim Przemysł Spożywczy już za nami. Targi odbyły się 8 kwietnia. W tegorocznych targach udział wzięło ponad 50 wystawców z branży spożywczej, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Wakefield z Wielkiej Brytanii, Dobele z Łotwy oraz Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej
24-04-2017

Wsparcie dla osób bezrobotnych

Fundacja Ekspert – Kujawy w Inowrocławiu w partnerstwie z Ośrodkiem Doradztwa Biznesowego Jarosława Napierały realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „Outplacement w województwie wielkopolskim”.

czytaj więcej
19-07-2017

Wyburzą budynki przy Janowskiej

Urząd Miejski w Koninie przymierza się do wyburzenia budynków pokopalnianych znajdujących się przy ulicy Janowskiej (obręb Mieczysławów). W tym celu ogłoszono zapytanie ofertowe. Wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do końca lipca.

czytaj więcej
04-07-2018

Ulga na start

Przedsiębiorco, chcesz skorzystać z „ulgi na start”? Zrób to świadomie. Pamiętaj, że masz wybór. Korzystając z ulgi przez sześć miesięcy nie zapłacisz składek na ubezpieczenie społeczne, ale w tym czasie nie będziesz też miał prawa do zasiłku chorobowego, a na Twoim koncie emerytalnym nie odłoży się ani złotówka. Podejmij decyzję świadomie.

czytaj więcej
09-03-2018

Szkolenie z prawa pracy za nami.

8 marca odbyło się bezpłatne szkolenie z prawa pracy dla przedsiębiorców i ich pracowników.

czytaj więcej
02-11-2017

Rusza budowa łącznika

Rusza budowa łącznika od ulicy Przemysłowej do Kleczewskiej. Inwestycja o tyle ważna, gdyż skomunikuje tereny inwestycyjne w Międzylesiu.

czytaj więcej
08-08-2018

ZUS przyjmuje wnioski o dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy

Przedsiębiorco, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o dofinansowanie do projektów poprawiających warunki pracy. Na dofinansowanie projektów poprawiających warunki pracy przeznaczone jest 50 mln zł. Wnioski do ZUS można składać do 23 sierpnia br. Program adresowany jest do wszystkich firm, a poziom dofinansowania jest zróżnicowany ze względu na rodzaj przedsiębiorstwa i liczbę zatrudnionych w nim osób.

czytaj więcej
12-09-2017

Szkolenie z ustawy o PIP i zatrudniania cudzoziemców

Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Okręgowa Inspekcja Pracy w Poznaniu oraz Konińska Izba Gospodarcza zapraszają na bezpłatne szkolenie.

czytaj więcej
10-03-2017

Wznowienie naboru Wniosków o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie wznawia nabór Wniosków o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych.

czytaj więcej
23-11-2017

O rewitalizacji z przedsiębiorcami

„Proces rewitalizacji wsparciem dla przedsiębiorców” - to nazwa spotkania, które odbędzie się już 29 listopada w konińskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

czytaj więcej