konin facebook

Aktualności

26-09-2017

O podatku VAT dla przedsiębiorców

Kto jest podatnikiem? Jakie są zasady rozliczania i zwrotu podatku VAT? Jakie są zasady powstawania obowiązku podatkowego? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas szkolenia pod nazwą "Podatki VAT w przedsiębiorstwie".

czytaj więcej
23-04-2018

Makłowicz gotował dla uczestników Targów Przedsiębiorczości

21 kwietnia odbyła się kolejna edycja Konińskich Targów Przedsiębiorczości Przemysłu Spożywczego. Miejscem tegorocznego wydarzenia była hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie przy ul. Popiełuszki 2a. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 firm, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Czerniowce z Ukrainy i Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej
25-01-2018

Złóż wniosek. KFS dofinansuje szkolenia

Już 15 lutego ruszy nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

czytaj więcej
13-07-2018

O terenach inwestycyjnych Konina na lotniskach w Polsce

Miasto Konin przygotowuje się od kolejnej kampanii reklamowej dotyczącej terenów inwestycyjnych. Po mobilnych reklamach w Łodzi, Poznaniu i Wrocławiu przyszedł czas na międzynarodowe porty lotnicze.

czytaj więcej
03-10-2017

PARP wesprze przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje program dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którego celem jest uzyskanie wsparcia na wdrożenie wyników prac B+R. Program skierowany jest dla firm działających w średnich miastach, takich jak Konin.

czytaj więcej
20-02-2018

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji

Jak podaje PAP, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy rozszerzający Specjalną Strefę Ekonomiczną na całą Polskę

czytaj więcej
11-07-2017

Umowa podpisana. Konin czeka na rowery i autobusy

Wypożyczalnie rowerów miejskich, stacje przesiadkowe, dodatkowe kilometry dróg rowerowych w Koninie oraz osiem nowych, niskoemisyjnych autobusów – to już niebawem wymierny efekt podpisanej 10 lipca umowy. Uroczystość z udziałem prezydenta Józefa Nowickiego marszałka Marka Woźniaka odbyła się w Poznaniu.

czytaj więcej
10-03-2017

Ogłoszenie o naborze

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie ogłasza nabór Wniosków w sprawie przyznania osobie bezrobotnej jednorazowo środków na podjęcie działalności gospodarczej.

czytaj więcej
10-03-2017

Serwis informacyjno-usługowy dla przedsiębiorcy

Informujemy iż Instytucje Państwa, w tym Ministerstwo Rozwoju, realizując Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, podejmują działania zmierzające do poprawy jakości stanowionego prawa i jego stosowania, zwiększenia efektywności funkcjonowania instytucji publicznych, a także większego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych w zarządzaniu państwem i komunikacji z przedsiębiorcami.

czytaj więcej
21-07-2017

Przedsiębiorcy się szkolili

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców naszego miasta i regionu za nami. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób, w tym nowo zarejestrowani przedsiębiorcy i ci, którzy w najbliższym czasie zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą.

czytaj więcej