Aktualności

22-02-2018

Prezydent Miasta Konina zaprasza przedsiębiorców i ich pracowników na bezpłatne szkolenie pn. „Prawo Pracy”

Szkolenie z szerokiego zakresu Prawa pracy odbędzie się 8 marca 2018 w Sali Sesyjnej w Ratuszu przy ul. Wiosny Ludów 6, w godzinach 9-15.

czytaj więcej
20-02-2018

Rząd przyjął projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji

Jak podaje PAP, Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy rozszerzający Specjalną Strefę Ekonomiczną na całą Polskę

czytaj więcej
06-02-2018

Targi Przedsiębiorczości po raz czwarty

Już 21 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie, przy ulicy Popiełuszki odbędą się Konińskie Targi Przedsiębiorczości pod hasłem "Przemysł Spożywczy". Tegoroczna impreza będzie czwartą edycją targów.

czytaj więcej
06-02-2018

Złote Konie rozdane

Dwudziesta pierwsza edycja Gali Konińskiego Biznesu za nami. Tegoroczna uroczystość odbyła się w miniony piątek, w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Tam podsumowano najważniejsze dokonania miasta w roku 2017, zaprezentowano możliwości rozwojowe Konina na najbliższe lata oraz wyróżniono konińskich przedsiębiorców.

czytaj więcej
30-01-2018

Nagrodzą uczniów z pomysłem na biznes

Rusza czwarta edycja konkursu pod nazwą Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości.

czytaj więcej
25-01-2018

Złóż wniosek. KFS dofinansuje szkolenia

Już 15 lutego ruszy nabór wniosków o dofinansowanie szkoleń w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego.

czytaj więcej
19-01-2018

Pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie

PKP S.A. wspólnie z Miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. podpisała trójstronny list intencyjny o wzajemnej współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego zlokalizowanego w Koninie. Kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

czytaj więcej
21-12-2017

Biuletyn Informacji Gospodarczej Miasta Konina - zapraszamy do lektury

Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu kolejne wydanie Biuletynu Informacji Gospodarczej Miasta Konina, publikacji powstałej w ramach realizowanego przez Miasto Konin Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017-2019.

czytaj więcej
18-12-2017

Postaw na przyszłość, czyli oferta edukacyjna dla dorosłych

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie opublikował właśnie informator zawierający podstawowe informacje w zakresie lokalnej oferty edukacyjnej skierowanej dla osób dorosłych. Opracowanie pod tytułem „Postaw na przyszłość – oferta edukacyjna dla dorosłych w Koninie” powstało z myślą o pracodawców i pracownikach, którzy zainteresowani są doskonaleniem swoich umiejętności oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

czytaj więcej
12-12-2017

Przerwa techniczna

Wydział Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie informuje, że w dniach 8-12 grudnia na stronie internetowej www.gospodarka.konin.pl prowadzone były prace konserwacyjne, które spowodowały trudności w korzystaniu ze strony internetowej. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej