konin facebook

Aktualności

01-03-2018

MTBS z Rubinowym Hitem

Gala „Gospodarczo-Samorządowy HIT 2017”, za nami. Podczas uroczystości Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Koninie odebrało prestiżową nagrodę RUBINOWY HIT 2017. Nagroda została przyznana za budowę dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych wraz zagospodarowaniem terenu przy ul. Piłsudskiego w Koninie – budynek 1 i 2.

czytaj więcej
01-12-2017

Finał V edycji Akademii Młodej Przedsiębiorczości

Właśnie zakończono piątą edycję Akademii Młodej Przedsiębiorczości, skierowanej do studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości i możliwości prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej
06-02-2018

Złote Konie rozdane

Dwudziesta pierwsza edycja Gali Konińskiego Biznesu za nami. Tegoroczna uroczystość odbyła się w miniony piątek, w sali widowiskowej Konińskiego Domu Kultury. Tam podsumowano najważniejsze dokonania miasta w roku 2017, zaprezentowano możliwości rozwojowe Konina na najbliższe lata oraz wyróżniono konińskich przedsiębiorców.

czytaj więcej
18-09-2017

III Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki

6 października 2017 r. po raz trzeci Miasto Konin organizuje Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki. W tym roku tematem przewodnim Forum jest partnerstwo publiczno – prywatne jako szansa na rozwój współpracy lokalnych firm z samorządem terytorialnym.

czytaj więcej
13-11-2017

KIG o rewitalizacji Starówki

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 roku zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
08-12-2017

Asertywność w komunikacji z klientem

Kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców za nami. Tym razem uczyli się oni, jak być asertywnym w komunikacji z klientem. Szkolenie odbyło się dziś w konińskim ratuszu.

czytaj więcej
17-08-2018

PARP zaprasza na spotkanie informacyjne dla Wnioskodawców poddziałania 2.3.5. POIR

W imieniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące działania 2.3.5. POIR Design dla przedsiębiorców.

czytaj więcej
29-03-2018

Śniadanie Biznesowe dla przedsiębiorców

Już w piątek 6 kwietnia przedsiębiorcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w Śniadaniu Biznesowym - Nowe dotacje dla firm.

czytaj więcej
31-07-2018

Forum Biznesu przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza

Krajowa Izba Gospodarcza współpracując z Izbą Przemysłowo-Handlową Rumunii zaprasza do udziału w Forum Biznesu, które odbędzie się przy okazji Szczytu Inicjatywy Trójmorza w dniach 17-18 września 2018 r. w Bukareszcie.

czytaj więcej
18-09-2018

IV Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki

Już 28 września Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki, podczas którego poruszane będą kwestie dotyczące utworzenia klastra energetycznego „Zielona Energia Konin”. Wprowadzenia do niniejszego tematu dokona prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Następnie prezes Zarządu Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu S.A. przedstawi realizowane i planowane inwestycje w Koninie w ramach klastra.

czytaj więcej