konin facebook

Aktualności

02-10-2017

Unijne pieniądze dla firm

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła oficjalnie realizację Inicjatywy JEREMIE2. W ramach projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o unijne pożyczki. W ofercie dla firm znalazły się trzy produkty pożyczkowe z atrakcyjnym oprocentowaniem od 1,23%. Jest ono stałe i niezmienne przez cały okres spłaty a przedsiębiorca nie ponosi dodatkowych opłat i prowizji związanych z rozpatrzeniem wniosku.

czytaj więcej
28-05-2018

III Forum Eksportowe

Departament Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego zaprasza na III Forum Eksportowe, które odbędzie się dnia 15 czerwca br. w siedzibie Urzędu przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

czytaj więcej
18-12-2017

Postaw na przyszłość, czyli oferta edukacyjna dla dorosłych

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie opublikował właśnie informator zawierający podstawowe informacje w zakresie lokalnej oferty edukacyjnej skierowanej dla osób dorosłych. Opracowanie pod tytułem „Postaw na przyszłość – oferta edukacyjna dla dorosłych w Koninie” powstało z myślą o pracodawców i pracownikach, którzy zainteresowani są doskonaleniem swoich umiejętności oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

czytaj więcej
08-11-2017

Zamówienia publiczne bez tajemnic

„Zamówienia publiczne dla wykonawców” - to nazwa kolejnego już bezpłatnego szkolenia, w którym wzięli udział przedsiębiorcy z naszego miasta i regionu. W wydarzeniu, które odbyło się wczoraj uczestniczyło dwudziestu czterech przedsiębiorców oraz pracowników firm zainteresowanych tematyką zamówień publicznych.

czytaj więcej
24-08-2017

HYDROSTAL rozbierze budynki przy Janowskiej

Już niebawem rozpocznie się rozbiórka pokopalnianych budynków przy ulicy Janowskiej. Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Koninie ogłosił wyniki konkursu ofert. Najkorzystniejszą złożyła konińska firma HYDROSTAL Sp. J.

czytaj więcej
30-01-2018

Nagrodzą uczniów z pomysłem na biznes

Rusza czwarta edycja konkursu pod nazwą Młody przedsiębiorca – pomysł na biznes z uwzględnieniem wiedzy o przedsiębiorczości.

czytaj więcej
14-03-2018

Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Poznań przy Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej w Poznaniu wspólnie z Biurem Posła do Parlamentu Europejskiego Krystyny Łybackiej przy współpracy z Prezydentem Miasta Konina Józefem Nowickim zaprasza na bezpłatne szkolenie pod tytułem "Fundusze Europejskie dla przedsiębiorców na lata 2014-2020".

czytaj więcej
14-08-2018

Iran EXPO 2018

Przed nami Targi Potencjału Eksportowego Islamskiej Republiki Iranu Iran Expo 2018. Wydarzenie odbędzie już już po raz trzeci i przyciągnie zainteresowanych z całego świata. Tegoroczne targi już 20-23 października w Teheranie.

czytaj więcej
07-08-2017

Nowe kwalifikacje - nowy start! Cykl szkoleń dla bezrobotnych

Kolejna ciekawa oferta szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wszystko w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowanego do osób, które zamieszkują obszar powiatu kolskiego, konińskiego, turkowskiego oraz miasto Konin i pozostają bezrobotne z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż pół roku przed przystąpieniem do projektu.

czytaj więcej
29-03-2018

JEREMIE 2 zaczyna misję. Preferencyjne poręczenia kredytowe dla wielkopolskich przedsiębiorców właśnie wystartowały

20 marca 2018 roku – w obecności Macieja Sytka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego na podstawie Umowy o Finansowanie Funduszu Funduszy zawartej z Województwem Wielkopolskim – Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego będący Menadżerem Funduszu Funduszy podpisał umowę z Krzysztofem Dylikowskim, Prezesem Zarządu Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., który z kolei jest Pośrednikiem Finansowym. Umowa ta jest pierwszą dotyczącą wdrażania Instrumentu Finansowego Poręczenie w ramach projektu JEREMIE 2 współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 (WRPO).

czytaj więcej