konin facebook

Aktualności

19-01-2018

Pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie

PKP S.A. wspólnie z Miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto S.A. podpisała trójstronny list intencyjny o wzajemnej współpracy przy realizacji projektu logistycznego. To pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego zlokalizowanego w Koninie. Kolejowa spółka dysponuje w tym mieście ok. 4,8-hektarową nieruchomością o potencjale transportowo-logistycznym.

czytaj więcej
21-12-2017

Biuletyn Informacji Gospodarczej Miasta Konina - zapraszamy do lektury

Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu kolejne wydanie Biuletynu Informacji Gospodarczej Miasta Konina, publikacji powstałej w ramach realizowanego przez Miasto Konin Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017-2019.

czytaj więcej
18-12-2017

Postaw na przyszłość, czyli oferta edukacyjna dla dorosłych

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie opublikował właśnie informator zawierający podstawowe informacje w zakresie lokalnej oferty edukacyjnej skierowanej dla osób dorosłych. Opracowanie pod tytułem „Postaw na przyszłość – oferta edukacyjna dla dorosłych w Koninie” powstało z myślą o pracodawców i pracownikach, którzy zainteresowani są doskonaleniem swoich umiejętności oraz podnoszeniem kwalifikacji zawodowych.

czytaj więcej
12-12-2017

Przerwa techniczna

Wydział Obsługi Inwestora Urzędu Miejskiego w Koninie informuje, że w dniach 8-12 grudnia na stronie internetowej www.gospodarka.konin.pl prowadzone były prace konserwacyjne, które spowodowały trudności w korzystaniu ze strony internetowej. Za powstałe niedogodności przepraszamy.

czytaj więcej
08-12-2017

Asertywność w komunikacji z klientem

Kolejne bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców za nami. Tym razem uczyli się oni, jak być asertywnym w komunikacji z klientem. Szkolenie odbyło się dziś w konińskim ratuszu.

czytaj więcej
01-12-2017

Finał V edycji Akademii Młodej Przedsiębiorczości

Właśnie zakończono piątą edycję Akademii Młodej Przedsiębiorczości, skierowanej do studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie zainteresowanych tematyką przedsiębiorczości i możliwości prowadzenia w przyszłości własnej działalności gospodarczej.

czytaj więcej
28-11-2017

VIII Posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. Gospodarczych

W czwartek (23 listopada) odbyło się VIII posiedzenie Rady Konsultacyjnej ds. Gospodarczych przy Prezydencie Miasta Konina. Tym razem tematami posiedzenia rady były „Szanse i zagrożenia w rozwoju energetyki opartej na węglu brunatnym w Polsce” (prof. dr hab. inż. Zbigniew Kasztelewicz) oraz „Budowa ciepłowni na bazie złoża geotermalnego w Koninie” (Stanisław Jarecki Prezes MPEC sp. z o.o.).

czytaj więcej
27-11-2017

Szkolenie na dobry start

Jak przygotować biznesplan i pozyskać wsparcie z funduszy europejskich na otwarcie firmy? O tym będzie mowa podczas szkolenia, które odbędzie się już 12 grudnia w Agencji Rozwoju Regionalnego w Koninie.

czytaj więcej
23-11-2017

O rewitalizacji z przedsiębiorcami

„Proces rewitalizacji wsparciem dla przedsiębiorców” - to nazwa spotkania, które odbędzie się już 29 listopada w konińskim Centrum Organizacji Pozarządowych.

czytaj więcej
15-11-2017

Finał III edycji kampanii informacyjno-promocyjnej

15 listopada zakończyła się III edycja kampanii informacyjno-promocyjnej "Być przedsiębiorcą!" zorganizowana przez Wydział Rozwoju Gospodarczego w ramach Programu Wspierania Przedsiębiorczości w Koninie na lata 2017 - 2019. W kampanii udział wzięli uczniowie konińskich szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej