konin facebook

Aktualności

23-04-2018

Makłowicz gotował dla uczestników Targów Przedsiębiorczości

21 kwietnia odbyła się kolejna edycja Konińskich Targów Przedsiębiorczości Przemysłu Spożywczego. Miejscem tegorocznego wydarzenia była hala widowiskowo-sportowa Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Koninie przy ul. Popiełuszki 2a. W tym roku swoją ofertę zaprezentowało ponad 50 firm, w tym wystawcy z naszych miast partnerskich: Czerniowce z Ukrainy i Henin Beaumont z Francji.

czytaj więcej
23-04-2018

Miasto znakuje tereny inwestycyjne

Miasto Konin oznakowało tereny inwestycyjne. Jedenaście tablic informacyjnych stanęło już na terenach, które czekają na inwestorów.

czytaj więcej
19-04-2018

Przedsiębiorcą być – szkolenie dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Jakie są zasady rozliczania podatku VAT? Komu się opłaca i dla kogo podatek VAT jest obowiązkowy? JPK czym jest i jak wywiązać się z nowych obowiązków? Jakie są plusy i minusy różnych form opodatkowania? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas bezpłatnego szkolenia „Przedsiębiorcą być".

czytaj więcej
13-04-2018

IV Konińskie Targi Przedsiębiorczości

Prezydent Konina serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców oraz gości na IV Konińskie Targi Przedsiębiorczości. W tym roku tematem przewodnim targów będzie przemysł spożywczy. W sobotę, 21 kwietnia w godzinach od 11.00 do 18.00 w hali widowiskowo-sportowej MOSiR w Koninie przy ul. Popiełuszki 2a swoją ofertę zaprezentuje ponad pięćdziesięciu wystawców. Gościem specjalnym wydarzenia będzie znany kucharz oraz podróżnik - Robert Makłowicz.

czytaj więcej
30-03-2018

Z misją gospodarczą do Algierii

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do udziału w Misji Gospodarczej do Algierii, która odbędzie się w dniach 20-23 kwietnia 2018 r.

czytaj więcej
29-03-2018

Wsparcie dla Startupów w ramach podziałania 1.3.1 „Wsparcie inkubacji przedsiębiorstw”

Zachęcamy Startupy z Wielkopolski do zapoznania się i skorzystania z oferty Instytucji Otoczenia Biznesu (IOB), które uzyskały dofinansowanie w ramach WRPO 2014+ - podziałanie 1.3.1 „Wsparcie inkubacji przedsiębiorstw”.

czytaj więcej
29-03-2018

JEREMIE 2 zaczyna misję. Preferencyjne poręczenia kredytowe dla wielkopolskich przedsiębiorców właśnie wystartowały

20 marca 2018 roku – w obecności Macieja Sytka, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego na podstawie Umowy o Finansowanie Funduszu Funduszy zawartej z Województwem Wielkopolskim – Przemysław Cieszyński, Członek Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego będący Menadżerem Funduszu Funduszy podpisał umowę z Krzysztofem Dylikowskim, Prezesem Zarządu Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., który z kolei jest Pośrednikiem Finansowym. Umowa ta jest pierwszą dotyczącą wdrażania Instrumentu Finansowego Poręczenie w ramach projektu JEREMIE 2 współfinansowanego ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014–2020 (WRPO).

czytaj więcej
29-03-2018

Śniadanie Biznesowe dla przedsiębiorców

Już w piątek 6 kwietnia przedsiębiorcy naszego miasta będą mogli wziąć udział w Śniadaniu Biznesowym - Nowe dotacje dla firm.

czytaj więcej
15-03-2018

Roland Pracodawcą Przyjaznym Pracownikom

Roland International Polska Sp.z o.o. z Konina została wyróżniona tytułem „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Nagroda przyznawana jest w ramach konkursu organizowanego od 2008 roku przez NSZZ "Solidarność" pod patronatem Prezydenta RP. Uroczystość odbyła się 26 lutego.

czytaj więcej
14-03-2018

Targi Przedsiębiorczości po raz czwarty

Miasto Konin zaprasza przedsiębiorców do udziału w charakterze wystawcy lub zwiedzającego w IV Konińskich Targach Przedsiębiorczości pod hasłem Przemysł Spożywczy.

czytaj więcej