konin facebook

Aktualności

12-09-2017

Szkolenie z ustawy o PIP i zatrudniania cudzoziemców

Wielkopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Okręgowa Inspekcja Pracy w Poznaniu oraz Konińska Izba Gospodarcza zapraszają na bezpłatne szkolenie.

czytaj więcej
06-09-2017

Tydzień przedsiębiorcy z ZUS-em

Już od 11 do 15 września konińscy przedsiębiorcy oraz właściciele firm będą mogli wziąć udział w wykładach i spotkaniach zorganizowanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wszystko w ramach ogólnopolskiego Tygodnia przedsiębiorcy.

czytaj więcej
24-08-2017

Spacer badawczy po starówce

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem” w 2017 roku zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
24-08-2017

HYDROSTAL rozbierze budynki przy Janowskiej

Już niebawem rozpocznie się rozbiórka pokopalnianych budynków przy ulicy Janowskiej. Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Koninie ogłosił wyniki konkursu ofert. Najkorzystniejszą złożyła konińska firma HYDROSTAL Sp. J.

czytaj więcej
07-08-2017

Nowe kwalifikacje - nowy start! Cykl szkoleń dla bezrobotnych

Kolejna ciekawa oferta szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. Wszystko w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego skierowanego do osób, które zamieszkują obszar powiatu kolskiego, konińskiego, turkowskiego oraz miasto Konin i pozostają bezrobotne z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż pół roku przed przystąpieniem do projektu.

czytaj więcej
21-07-2017

Przedsiębiorcy się szkolili

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców naszego miasta i regionu za nami. Uczestniczyło w nim trzydzieści osób, w tym nowo zarejestrowani przedsiębiorcy i ci, którzy w najbliższym czasie zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą.

czytaj więcej
19-07-2017

Wyburzą budynki przy Janowskiej

Urząd Miejski w Koninie przymierza się do wyburzenia budynków pokopalnianych znajdujących się przy ulicy Janowskiej (obręb Mieczysławów). W tym celu ogłoszono zapytanie ofertowe. Wykonawcy mogą zgłaszać swoje oferty do końca lipca.

czytaj więcej
17-07-2017

Inwestor wybuduje mieszkania i podaruje je miastu

W miniony piątek, w Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano niezwykłą umowę. Na jej mocy inwestorzy - Ita Pluta-Plutowska i Wojciech Pluta-Plutowski – za własne środki – wybudują budynek z 24 mieszkaniami, a następnie przekażą go w formie darowizny miastu. 8 mieszkań zasiedlonych zostanie przez osoby z niepełnosprawnościami wskazane przez Fundację Otwarcie. Pozostałe trafią do mieszkańców Konina oczekujących na przydział mieszkania komunalnego.

czytaj więcej
12-07-2017

Przedsiębiorcą być - zapraszamy na szkolenie

Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego w Koninie informuje, że już 21 lipca od godziny 10.00 do godziny 14.00 w Sali Sesyjnej w Ratuszu przy ul. Wiosny Ludów 6 w Koninie odbędzie się bezpłatne szkolenie pod nazwą „Być przedsiębiorcą”.

czytaj więcej
11-07-2017

Umowa podpisana. Konin czeka na rowery i autobusy

Wypożyczalnie rowerów miejskich, stacje przesiadkowe, dodatkowe kilometry dróg rowerowych w Koninie oraz osiem nowych, niskoemisyjnych autobusów – to już niebawem wymierny efekt podpisanej 10 lipca umowy. Uroczystość z udziałem prezydenta Józefa Nowickiego marszałka Marka Woźniaka odbyła się w Poznaniu.

czytaj więcej