konin facebook

Aktualności

16-10-2017

Nowy inwestor na Międzylesiu

Laser-Stal – to firma, która jako pierwsza zainwestowała na terenach Konin-Międzylesie. Przedsiębiorstwo istnieje w Koninie od siedmiu lat. Dotychczas działało na terenach konińskiej huty. W tym roku jednak zainwestowało we własną siedzibę i rozwój.

czytaj więcej
13-10-2017

Otwierasz własną firmę? Zapytaj się o dofinansowanie

Już 24 października odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące funduszy europejskich na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

czytaj więcej
10-10-2017

Współpraca się opłaca

III Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki za nami. Udział w nim wzięli nie tylko przedsiębiorcy z Konina, ale całej aglomeracji konińskiej, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, a także instytucji otoczenia biznesu. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania było partnerstwo publiczno-prywatne.

czytaj więcej
03-10-2017

PARP wesprze przedsiębiorców

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości realizuje program dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, którego celem jest uzyskanie wsparcia na wdrożenie wyników prac B+R. Program skierowany jest dla firm działających w średnich miastach, takich jak Konin.

czytaj więcej
02-10-2017

Unijne pieniądze dla firm

Wielkopolska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła oficjalnie realizację Inicjatywy JEREMIE2. W ramach projektu mikro, mali i średni przedsiębiorcy mogą ubiegać się o unijne pożyczki. W ofercie dla firm znalazły się trzy produkty pożyczkowe z atrakcyjnym oprocentowaniem od 1,23%. Jest ono stałe i niezmienne przez cały okres spłaty a przedsiębiorca nie ponosi dodatkowych opłat i prowizji związanych z rozpatrzeniem wniosku.

czytaj więcej
26-09-2017

O podatku VAT dla przedsiębiorców

Kto jest podatnikiem? Jakie są zasady rozliczania i zwrotu podatku VAT? Jakie są zasady powstawania obowiązku podatkowego? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań będzie można usłyszeć podczas szkolenia pod nazwą "Podatki VAT w przedsiębiorstwie".

czytaj więcej
22-09-2017

Jak ożywić konińską Starówkę?

W ramach projektu „Rewitalizacja konińskiej Starówki – opracowanie lokalnego programu rewitalizacji na lata 2016-2023 wraz z modelowym pilotażem”, w 2017 r. zaplanowano cykl siedmiu spotkań dotyczących tematyki rewitalizacji. Spotkania są organizowane przez Konińską Izbę Gospodarczą przy współpracy z Urzędem Miejskim w Koninie.

czytaj więcej
18-09-2017

III Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki

6 października 2017 r. po raz trzeci Miasto Konin organizuje Konińskie Forum Lokalnej Gospodarki. W tym roku tematem przewodnim Forum jest partnerstwo publiczno – prywatne jako szansa na rozwój współpracy lokalnych firm z samorządem terytorialnym.

czytaj więcej
14-09-2017

Bezpłatne warsztaty z zasad udzielania pożyczek JESSICA 2

Prezydent Miasta Konina oraz Bank Gospodarstwa Krajowego zapraszają do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących zasad udzielania pożyczek JESSICA 2, przeznaczonych na finansowanie projektów z zakresu rewitalizacji obszarów problemowych Wielkopolski oraz kompleksowej modernizacji energetycznej budynków użyteczności publicznej i wielorodzinnych budynków mieszkalnych.

czytaj więcej
13-09-2017

Trwa rozbiórka przy ulicy Janowskiej

Firma HYDROSTAL sp. j. z Konina rozpoczęła rozbiórkę budynków i uprzątnięcie terenu przy ulicy Janowskiej. Dzięki temu tereny inwestycyjne tam zlokalizowane zyskają na atrakcyjności.

czytaj więcej